חדשות ארכיאולוגיות

חפירות וסקרים בישראל
Israel Antiquities Authority logo
ISSN 1565 - 5334


קח (1999)

תל דן , 1996, 25/96-G, אברהם בירן  [1]
תל תורמוס, 2461-A, הווארד סמיטליין, קרן קובלו-פארן ועפר מרדר  [4]
תל חצור , 1997, 77/97-G, אמנון בן-תור  [6]
עינות עינן , 1996, 81/96-G, חמודי חלאילה ופרנסואה ר' ואלא  [7]
צפת , 2488-A, עמנואל דמתי  [9]
נחל יחיעם, 2335-A *, הנא אבו-עוקסאה  [9]
חורבת עבש, 2058-A, דינה אבשלום-גורני  [11]
אכזיב, בית הקברות המזרחי, 2267-A *, הנא אבו-עוקסה  [12]
נהריה, 2219-A *, מישל יתאח  [15]
מחסה סלע מגד , 1995-1996, 98/95-G-69/96 ,G, סטיבן קון ואנה בלפר-כהן  [16]
עכו העתיקה, חניון האבירים, 2244-A, דני שיאון ואיילת טצ'ר  [17]
מערת חילזון תחתון, 99/95-G, תומאס א' ברגר וליאור גרוסמן  [24]
ארץ גשור , 1995, 84/95-G, משה כוכבי  [25]
שער הגולן , 1996, 77/96-G, יוסי גרפינקל  [26]
טבריה, 2528-A, יוסי סטפנסקי  [26]
גבעת רבי, 2448-A *, חיה בן נחום  [28]
מורדות הכרמל, סקר, 71/94-G *, מרדכי היימן  [29]
תל אבו הוואם, 2596-A *, מרטין פיילשטוקר  [30]
תל מגדים , (תל סחר), 2105-A, שמואל וולף  [31]
יפיע, 2380-A *, הנא אבו-עוקסה  [33]
רמת ישי, 1846-A *, אבירם אושרי  [35]
בית שערים , (א), 2397-A *, צבי יבור  [36]
בית שערים , (ב), 2426-A *, יצחק ארגמן  [38]
מדרגת מערת הנחל , 1994-1996, 86/94-G-121/95 ,G-73/96 ,G, מינה עברון ודניאל קאופמן  [39]
נין, 2247-A *, אבירם אושרי  [40]
חורבת חרמש, 2172-A *, אבירם אושרי  [42]
תל דור, 103/96-G, אפרים שטרן, איילת גלבוע ואילן שרון  [44]
נחשולים, 2102-A *, כמיל סארי  [47]
קיסריה , חפירה תת-ימית – 1996, 9/96-6-G, אבנר רבן  [50]
אור עקיבא , (מזרח), 2044-A *, דורון ליפקונסקי  [53]
נחל חדרה, 30/97-G *, יעקב שרביט ואהוד גלילי  [54]
חדרה, בית אליעזר, 2163-A-2269 ,A *, שמעון ריקלין  [55]
כפר ימה, 2127-A, עבדאללה מוקארי  [58]
תל שבח, 2477-A *, אלי ינאי  [59]
צור נתן, בן שמן ומודיעין, סקרים, 131/96-G *, לטיציה ברדה  [60]
רעננה, ח' עזון, 2078-A *, שלמה גודוביץ  [61]
כפר ברא, 2273-A *, כמיל סארי  [64]
ראש העין, 2521-A, אלי הדד  [66]
ראש העין, סקר, 114/96-G *, מרדכי היימן  [67]
תל אביב, תל ברוך, 2539-A, עפר מרדר ויניר מילבסקי  [68]
יפו, 2374-A, מרטין פיילשטוקר  [69]
יפו, רחוב מרגוזה, 2466-A *, מרטין פיילשטוקר  [71]
ח' אל-בירה, 65/96-G, רונית אורן ונעמה שפטלוביץ   [71]
חורבת עמר, 2552-A *, שלמה מנדל  [73]
קולה, 2280-A, מרים אבישר ואליהו שבו  [74]
תל יהוד, 2119-A *, אורן שמואלי  [76]
אזור, 2475-A *, קרן נחמיאס  [77]
חולון, 2588-A *, אמיר גורזלזני  [78]
בריכת ברקת, סקר, 132/96-G *, מרדכי היימן  [78]
כביש עוקף שוהם, 2294-A, עוזי דהרי ועוזי עד  [79]
בית דגן, 2545-A-2572 ,A, מרטין פיילשטוקר ואריה קפיטייקין  [84]
בן שמן, 2289-A, אורן שמואלי ואלי ינאי  [84]
בן שמן , (מזרח; א), 11/96-G, יובל יקותיאלי, י' בן ישי, ת' חרפ"ק וס' טליס  [86]
בן שמן , (מזרח; ב), 11/96-G, יובל יקותיאלי, ת' חרפ"ק, י' בן ישי וס' טליס  [87]
חורבת חרמשית , (נאות קדומים) – שימור ושחזור, מיכל עירון-לובין ועמי סבח  [87]
לוד , (א) , 2453-A, מרים אבישר  [89]
לוד , (ב), 2538-A, אלנה קוגן-זהבי  [90]
רמלה, 2520-A, עפר שיאון  [91]
ראשון לציון, 2494-A *, אורית סגל  [92]
חורבת מתח, 2242-A *, יוסי אלישע  [93]
מודיעין , מבוא  [94]
ח' תיתורה (אל-בורג'), הכיפה המערבית (א), 2157-A, אורית סגל  [95]
ח' תיתורה (אל-בורג'), הכיפה והמדרון המערביים, 2369-A, אגון לס  [97]
ח' תיתורה (אל-בורג'), הכיפה המזרחית, 2637-A, שמעון גיבסון ואגון לס  [99]
ח' תיתורה (אל-בורג'), המדרון המזרחי, 2647-A, אגון לס  [99]
ח' תיתורה (אל-בורג'), גבעה D (א), 2157-A, אורית סגל  [100]
ח' תיתורה (אל-בורג'), גבעה D (ב), 2203-A *, דורית לזר  [100]
ח' תיתורה (אל-בורג'), גבעה D (ג), 2241-A, אגון לס  [102]
ח' תיתורה (אל-בורג'), גבעה D (ד), 2504-A *, ראובן מרדכי  [102]
ארד אל-מועלק , (א), 2390-A *, יצחק ארגמן  [102]
ארד אל-מועלק, (ב), 2395-A, אפרת אסף  [104]
ארד אל-מועלק , (ג), 2410-A *, חנה גרשטיין  [105]
מודיעין, גבעה B (המדרון המזרחי), 2510-A, שמעון גיבסון ואגון לס  [106]
מודיעין, פסגת גבעה B, 109/96-G, ארתור סג"ל  [106]
נחל ענבה, 2603-A, שלומית וקסלר-בדולח  [107]
ביר מעין, גבעה C (א), 2203-A *, דורית לזר  [108]
ביר מעין, גבעה C (ב), 2383-A *, יצחק ארגמן  [111]
ביר מעין, גבעה C (ג), 2454-A, שמעון גיבסון ואגון לס  [112]
ביר מעין, גבעה C (ד), 2665-A, נטליה מאי  [112]
ברפיליא, כביש 15 (דרום), 2569-A, שמעון גיבסון ואגון לס  [114]
ברפיליא, כביש 15 (צפון), 2604-A, חנה גרשטיין  [114]
אל-בורג'—ברפיליא , 'מתחם השמשוני', 2495-A, שמעון גיבסון ואגון לס  [115]
אל-בורג'—ברפיליא , 'מתחם השמשוני', אתר 128F, 2563-A, שמעון גיבסון ואגון לס  [116]
אל-בורג'—ברפיליא , 'מתחם השמשוני', אתר 98F, 2635-A, חנה גרשטיין  [116]
אל-בורג'—ברפיליא , 'מתחם השמשוני', אתר 78F, 2593-A, שלומית וקסלר-בדולח  [117]
אל-בורג'—ברפיליא , 'מתחם השמשוני', אתר 20, 2627-A, חנה גרשטיין ואילן פרץ  [117]
אל-בורג'—ברפיליא , 'מתחם השמשוני', אתר B-A123F, 2630-A, חנה גרשטיין  [118]
אל-בורג'—ברפיליא , 'מתחם השמשוני', אתר 73-74F, 2641-A, אילן פרץ  [118]
אל-בורג'—ברפיליא , 'מתחם השמשוני', אתר 114F, 2662-A, מירב מרגלית  [119]
אל-בורג'—ברפיליא , כביש 2 (צפון), 2713-A, אלנה קוגן-זהבי  [119]
אום אל-עומדאן, כביש מס' 2 (מרכז), 2666-A, חגית טורגה  [120]
אום אל-עומדאן, כביש מס' 2 (דרום), 2713-A, אלנה קוגן-זהבי  [121]
גמזו , (א), 2546-A *, יואב ארבל  [123]
גמזו, (ב), 2571-A-2592 ,A *, טל קיסר  [123]
תל חמיד, המדרגה התחתונה, 101/95-G-10/96 ,G, אורן טל  [125]
רחובות, ח' דיראן (א), 2159-A, יונתן נדלמן  [128]
רחובות, ח' דיראן (ב), 2328-A, אביבה בושנינו  [129]
פלמחים, סקר, 41/96-G *, אלי בן דוד, אלדד ברזילי, אייל ודעי, חמודי חלאילה,   [131]
ירושלים, יער רמות, 2215-A, יהודה רפיואנו ואליהו שבו  [133]
ירושלים, גבעת המבתר, 2223-A *, גדעון סולימני ובועז זיסו  [134]
ירושלים, מעיין הגיחון, 2599-A, רוני רייך ואלי שוקרון  [136]
ירושלים, חומת העיר העתיקה, 2503-A, ג'ון (יוחנן) זליגמן  [138]
ירושלים, מר אליאס – כנסיית הקתיסמה, 2753-A, רינה אבנר  [139]
יער ביתר, 710-L*, יובל ברוך  [142]
תל בית שמש, 50/91-G-80/92 ,G-62/93 ,G-75/94 ,G-65/95 ,G-108/96, שלמה בונימוביץ וצבי לדרמן  [143]
ח' אל-ג'ילג'יל, 2559-A *, שלומית וקסלר-בדולח ומארי פטרסון-סולימני  [149]
תל ירמות, 87/96-G, פייר דה מירושדג'י  [151]
מחצבת רבדים, 2498-A, חמודי חלאילה, עפר מרדר, ר' רבינוביץ, פרחיה נחשוני,  [154]
ברקה, 2296-A *, יונתן רנד  [155]
תל צפית, 79/96-G, אדריאן בועז, אהרון מאיר ותמי שניידר  [156]
ג'בל אל-חאבון , (אלון שבות), 480-L *, דוד עמית  [156]
ח' קנן מע'ימס, בועז זיסו  [158]
מרשה, העיר התחתית, 16/94-G, עמוס קלונר, עדי ארליך ושרי וטסטון  [159]
קרית גת, 2557-A *, גיל טהל  [162]
אשקלון, אל-ג'ורה, 2033-A, צבי וולך  [163]
חורבת סוסיא, יובל ברוך  [164]
חורבת יתיר, 66/96-G, חנן אשל ואלי שנהב  [165]
ח' עמרה, 1977-A, גיל טהל  [167]
באר שבע , שכונת רמות, 2490-A, יניר מילבסקי ומארי פטרסון- סולימני  [170]
באר שבע , רחוב המלאכה, 2187-A *, עפר כץ  [171]
הר שחמון, 2047-A-2189 ,A *, אסף הולצר ועוזי אבנר  [172]
שעב, 1939-A *, עבדאללה מוקארי  [174]
תל בירה, 2318-A *, מישל יתאח  [174]
עכו, סקר, 137/96-G *, אליעזר שטרן  [174]
כבול, 2535-A, מרדכי אביעם  [175]
טבריה, ח' נאסר א-דין, 2355-A, ירדנה אלכסנדר  [175]
חורבת משכנה , דרך רומית, 2473-A *, יוסף סטפנסקי  [175]
מצוק נחל מתלה, סקר, 44/94-G *, מינה עברון ודניאל קאופמן  [176]
יפיע, ירדנה אלכסנדר  [176]
מערת גדי, 61/94-G *, מינה עברון ודניאל קאופמן  [176]
ג'ת, 2522-A *, אלי ינאי  [177]
שער אפרים, סקר, 126/96-G *, מרדכי היימן  [177]
תל אביב, ח' אל-חדרה, 2467-A *, יוסי אלישע  [177]
יפו , אתר רחוב קיבוץ גלויות, 2560-A *, עדנה אייש  [178]
נחל אזור , 2485-A *, קרן נחמיאס  [178]
חורבת תנשמת, 2544-A, אדווין ון דן ברינק וזוהר גרוסינגר  [179]
בית נחמיה, 139/95-G, יובל יקותיאלי, ניר פארן ויוסי בן ישי  [179]
חורבת קומרן , חרותת, ברוך ספראי  [179]
ירושלים , קשת רובינסון, רוני רייך ויעקב ביליג  [180]
ירושלים, רחוב דיסקין, 2350-A, ראפע אבו ריא וגדעון סולימני  [180]
מרשה , תליוני זכוכית בדמות ראש אדם, עמוס קלונר ורות א' ג'קסון  [181]
גבעת מחת, 2400-A, דניאל וורגה  [181]
טבריה, בית הקברות הישן, 2643-A *, ירדנה אלכסנדר  [181]
נצרת, 2216-A *, אבירם אושרי  [181]
בנימינה , שכונת הגורן, 2549-A *, סער נודל  [181]
כפר שמריהו, 2605-A *, מ' מינץ  [181]
תל אביב , כפר שלם, 2620-A *, אביבה בושנינו  [182]
תל אביב, תחנת רכבת צפון, 2430-A *, אדווין ון דן ברינק  [182]
ברקת, סקר, 8/95-G *, מרדכי היימן  [182]
חורבת שחה, סקר, 123/97-G *, גדעון סולימני ודני וייס  [182]
גדות, 2478-A, רפי גרינברג  [4]
חורפיש, 2331-A, הנא אבו-עוקסא  [5]